MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je streda 28. 06. 2017 | Meniny má Beáta

Päť diétnych NEZMYSLOV


TONY BYLINIEK

Viete dobre, že bylinky chválime a chválime. Ale i tu platí – všetko s mierou. Proti pitiu bylinkových čajov, ktoré často nahrádzujú čierne čaje, nikto nič nenamieta, ale presne musíme vedieť, čo pijete a koľko toho pijete. Ak nie ste znalec v odbore, poraďte sa s múdrou knihou alebo s lekárnikom a nekupujte „zajaca vo vreci“. Bylinky môžu pomôcť, ale aj uškodiť a niektoré sú v prípade, ak je človek chorý, priamo nebezpečné. Rovnako nebezpečné by bolo, keby ste dlhodobo pili práve len a len bylinkové čaje. Telu by začali chýbať bielkoviny, a preto by využívalo zdroje zo svalov a ďalších orgánov. Namiesto prečistenia by sme sa dočkali únavy.

KILÁ CITRUSOV

Ani slovo nehovoríme proti pomarančom, citrónom, mandarínkam alebo grapefruitom. Žiť len z nich nemôžeme, a to ani pár dní, takže zabudnime na akési citrusové diéty a kúry. Akokoľvek je šťava z čerstvých citrusov skvelá a osviežujúca, môže vo veľkom množstve okysliť organizmus. Nadmerné množstvo vitamínu C sa v tele mení na kyselinu šťaveľovú, z ktorej môžu vzniknúť ľadvinové kamienky. Pri ovocnej kúre preto v každom prípade musíme pridávať vodu. Navyše môže veľké množstvo ovocných štiav podráždiť sliznicu a vyvolať alergiu alebo vyrážky. Rozhodne k citrusom zajedajte celozrnné pečivo alebo cestoviny.

VÝPLACHY ČRIEV

Či už chcete prečistiť črevá pomocou klystíru, čo je módou medzi modelkami, alebo slanou vodou, koledujete si o malér. Pravdepodobne nie ste dokonalými znalcami východnej medicíny, ktorá učí ako s takými vecami zaobchádzať. Pri nekvalifikovanom postupe riskujete mechanické poškodenie sliznice a odstránenie črevnej mikroflóry. To telu určite neprospieva. Pomôže mu pravý opak – dostatočné množstvo potravín s vlákninou.

METRÁKY JABĹK

Jablká sú kvalitné domáce ovocie, nič proti nim. Očistná jablčná kúra, ktorá spočíva v teplých olejových zábaloch brucha, trojdennej konzumácii šiestich jabĺk denne a na záver vypitie pol šálky oleja, ale zaváňa komplikáciami. Obklady s olejom určite vylepšia pokožku, ale tiež môžu urýchliť zápal žlčníka. Samotné jablká neprinesú dostatok tekutín a olej vypitý na záver kúry môže vyvolať žlčníkový záchvat. Tí, ktorí jablkovú kúru odporúčajú, upozorňujú na „miernu hnačku“, ale už toto samo osebe vyvoláva podozrenie.

DLHÝ PÔST

Cielené hladovanie hrá vo výžive rozhodujúcu úlohu, ale ak nie ste pustovník v jaskyni, nemali by ste pôst držať viac ako tri dni. Pripomíname, že táto doba platí len pre ľudí s nadváhou. Ak chcete držať pôst, vezmite ho ako krátky základ celkovej obnovy stravy. Znížte jej energetickú hodnotu, zvýšte obsah vlákniny a prirodzený obsah vitamínov. Na jar nemá organizmus dosť síl a hladovkou mu ich ešte odoberáme. Ak vás trápi nejaká choroba, radšej na pôst celkom zabudnite.

– vb –

Päť diétnych NEZMYSLOV
Päť diétnych NEZMYSLOV

Päť diétnych NEZMYSLOV


Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk