MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Apríl v lunárnom kalendári a krása

07. Máj 2008, Apríl 2008, rubrika: Móda - Umenie - Krása

V povedomí ľudí je v súvislosti s aprílom bežne zaužívaný výraz „bláznivý“. Nie div, veď už naši predkovia v priebehu stáročí vypozorovali, že počasie sa v tomto skorom jarnom období správa viac ako nevypočítateľne. Neraz prudké zmeny počasia a výkyvy teplôt nikomu zrejme nepridajú na celkovej pohode, zdravotnom stave a ani na vzhľade. Nič však netrvá večne a aj bláznivý apríl sa raz vyblázni a zasa bude dobre. Namiesto hundrania si skúsme všímať krásu prírody, ktorá sa pomaly zaodieva do úchvatného šatu rozkvitnutých stromov a kríkov a plnými dúškami nasávajme omamnú vôňu zeme po jarnom daždi.

            Milé dámy, verte, že sila Mesiaca zostáva nezmenená bez ohľadu na ročné obdobie, či zmeny počasia. A ak ste si už zvykli na drobné, no o to účinnejšie „lunárne“ rady a pravidlá pri pestovaní svojej krásy, môžete pokojne „čarovať“ ďalej – hoci aj v bláznivom apríli.

 

 

 

5. – 6. apríl:  hneď v úvode mesiaca sa nám hlási o slovo Baran, a  to znamená predovšetkým starostlivosť o pleť. Čisteniu pomáha aj to, že  Mesiac ubúda. Všetko, čo teraz urobíme pre svoju pleť, bude mať na ňu výrazne blahodarný vplyv. Takisto špeciálne krémy a gély na očné okolie budú pôsobiť intenzívnejšie. Na oči si dávame zvýšený pozor a snažíme sa ich nenamáhať. 6. apríla v skorých ranných hodinách nastane nov a my už vieme, že heslom tohto dňa je detoxikácia organizmu. Už aj predošlý deň prejdeme na ľahkú stravu, vhodné je tiež vynechať večeru. Dodržiavajme pitný režim a skúsme  vydržať bez jedla. Kto má s tým ťažkosti, môže ich zmierniť čerstvým ovocím. Trochu toho „sebaobetovania“ sa istotne dá zvládnuť, najmä pokiaľ si uvedomíme blahodarný účinok očistnej hladovky na celý organizmus, pekný a zdravý vzhľad pokožky a vlasov nevynímajúc.

 

 

7. – 8. apríl: dni Býka so živlom zeme už tradične využívame na starostlivosť o krk a hornú časť dekoltu. Najmä krk je „potvora“, ktorá často prezradí o veku ženy viac, než jej je milé. Mesiac začína pribúdať a jeho energiu preto vhodne zameriame na eliminovanie takýchto „dôkazov“. Jemná masáž a výživné regeneračné kozmetické prípravky sú to najlepšie, čo môžeme pre túto oblasť svojho tela teraz urobiť.

 

 

11. – 12. apríl: silne emocionálny Rak nám síce môže narobiť šarapatu v nálade a citovej rovnováhe, ale zasa na ženské vnady je ako stvorený. Jeho silu v súlade s vplyvom Luny „zapriahneme“ do starostlivosti o naše prsia a dekolt. Výživné krémy a emulzie jemne vtierame do pokožky, vhodné je aj sprchovanie pŕs prúdom vlažnej vody, kvôli  spevneniu tkaniva.

 

13. – 14., čiastočne 15. apríl: ohnivý Lev preberá žezlo hneď po vodnom Rakovi a s ním nám do života prichádza aj príliv energie. Pokiaľ ide o krásu, prím hrajú naše vlasy. Kvalitný vlasový šampón, balzam, kondicionér, hrebeň a vôbec všetko, čo má niečo spoločné so starostlivosťou o túto korunu ženskej krásy, má v dňoch Leva zelenú. Ak chcete zmeniť účes alebo farbu, urobte to teraz. Farba bude navyše dlho držať vďaka sile pribúdajúceho Mesiaca.

 

 

sčasti 15. – 16., 17. apríl: a je tu Panna, ďalšie mimoriadne vhodné znamenie pre vlasy, ako aj pokožku celého tela. Mesiac je tesne pred splnom a jeho energia je silná. Pre zemskú Pannu platí overené pravidlo, že účes urobený v tomto čase (týka sa to aj trvalej ondulácie) si zachová pôvodný tvar prekvapujúco dlho. Na pokožku si nanášame kvalitnú telovú emulziu alebo krém – bude „zázračne“ hebká a vláčna. Depiláciu si nikdy nerobíme v Panne, podobne ako v Levovi – dosiahli by sme len intenzívnejší rast a zhustnutie chĺpkov, ktorých sa chceme, naopak, zbaviť.

 

 

sčasti 25. – 26., 27. apríl: rohatý Kozorožec so zemským živlom zasa spomínanej depilácii praje najviac zo všetkých astrologických znamení. Mesiac je navyše už po splne a začína ubúdať, takže pre daný kozmetický úkon je to „značka Ideál“. Silu Kozorožca taktiež teraz priaznivo využijeme na všetko, čo sa týka nechtov. Pokiaľ si na starostlivosť o ne budeme pravidelne voliť práve dni Kozorožca, zakrátko sa nám odmenia zdravým vzhľadom, pevnosťou a krásou.

 

 

Nevhodné a kritické  dni

 

Pokiaľ sa chceme zbaviť nepríjemných lupín a urobiť pre svoje vlasy niečo naozaj užitočné, vyhneme sa v apríli dňom, keď Mesiac prechádza znameniami so živlom vody: Ryby (večer 2. – 3.,4. a 30. od večera), Rak (11. – 12.), a Škorpión (sčasti 20. – 21., 23.), V Rakovi a Rybách takisto zabudnime na peeling, nie je teraz vhodný. Pamätajme na pravidlo, že dni Leva (13. – 14., čiastočne 15.) Panny (sčasti 15. – 16., 17.) sú zo všetkých zvieratníkových znamení, ktorými Luna v priebehu kalendárneho mesiaca prechádza, tými najnevhodnejšími, pokiaľ ide o depiláciu.

 

                                                                                                                                 Eva Hajdu

Apríl v lunárnom kalendári a krása


Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk