MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Tri poklady šťastia: Zdravie, Láska ,Prosperita

12. Máj 2009, , rubrika: Feng - shui

Jednou z metód na pritiahnutie šťastie je symbolické feng shui . Tak ako v kresťanstve , koráne , judaizmus tak aj v budhistickom učení a feng shui ľudia používajú symbolické predmety . Po stáročia veria, že im pomáhajú ľahšie si privodiť šťastie a zabezpečiť lepšiu ochranu. Tieto  veľakrát nepatrné sošky a amulety majú naozaj veľkú magickú silu. Každý zo symbolov nosí v sebe poslanie a preto sú vhodnými darčekmi pre našich blízkych. Nie sú to obyčajné prázdne veci, ale symboly s poslaním a prianím tých najhodnotnejších aspektov v živote.

 

Každá rodina môže mať troch svätých bôžikov , ktorí sa volajú FUK, LUK, SHOU. SHOU je bohom zdravia a dlhovekosti, FUK prináša šťastie v prosperite a LUK je bôžikom lásky a detí. Títo bôžikovia by mali byť v jedálni , kde sa stretáva celá rodina. Jednotlivé aspekty vieme aktivovať aj v jednotlivých miestnostiach. Láska je pre ľudí na dôležitom mieste v živote nakoľko
sa hovorí , že láska lieči. Ak chceme mať lásku a byť si verní a rovnocenní, najpoužívanejším symbolom je párik kačičiek , alebo drak s fénixom , ktorí vyjadrujú harmóniu medzi mužským a ženským princípom. Kačičky by mali byť nasmerované na jeden smer, aby bola zachovaná symbolika páru, ktorý ide po spoločnej ceste osudu. Najvhodnejšie miesto pre symboliku lásky je v spálni. Zdravie a dlhovekosť by chcel hádam každý z nás. Niekedy máme lepšie obdobie , ale niekedy nás neduhy neobchádzajú . Aj tu feng shui má symboliku , ktorá je zapísaná v tekvičke Wu lou. Je to tekvica s množstvom enzýmov a výživných látok vo svojej šupke. Pútnici  si vydlabávali vnútro a plnili si ju vodou na dlhé cesty. Boli zdraví aj keď mali veľakrát veľmi náročnú a dlhú cestu cez púšť. Preto sa Wu lou stala symbolom pre zdravie. Pre dlhovekosť sa ujala korytnačka, ktorej životnosť siaha za štyri roky. Tieto symboly sú z jadeitu , / nefritu/ , ktorý je tiež považovaný za kameň zdravia. Prosperita v našom živote hlavne v posledných rokoch zohráva popredné miesto. Peniaze nám ozaj treba na všetko. Aj tu feng shui má symboly, ktoré sú spojené s mystikou a priaznivým vplyvom na prísun peňazí. Trojnohá ropucha s krištáľovou guľou sa umiestňuje na  juhovýchodné okno , kde dostane krištáľová guľa energiu z denného slnečného lúča. Ropucha s troma nohami, bol pôvodne zlodej , ktorého preklial cisár a zmenil na ropuchu , ktorá mala v sebe mince a musela ich stále priniesť k tým , ktorí boli okradnutí. Stala sa symbolom finančného prísunu.

Autor: Silvia Gerecová

Foto: ZAT

Tri poklady šťastia: Zdravie, Láska ,Prosperita
Tri poklady šťastia: Zdravie, Láska ,Prosperita


Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk