MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Časopis IMIDŽ: marec 2009

[Spoločenské zvyky našich predkov - FAŠIANGY]

Spoločenské zvyky našich predkov - FAŠIANGY

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Kultúra

Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožušok zima mu bude… Fašiangy patria k zvykom spojeným s prelomom zimy a jari a sú najveselšími zvykmi počas roka. Obdobie fašiangov je časovo vymedzené odo dňa Troch kráľov po začiatok cirkevného pôstu (Veľkého pôstu) a to po Popolcovú stredu (nazývanú tiež Krivá alebo Škaredá streda). Popolcovou stredou sa pre kresťanov začína obdobie štyridsaťdňového pôstu, ktorý trvá až do Veľkonočnej nedele.


[Psychosomatické príčiny ochorení: komunikácia a naačúvanie v súvislosti s ušnými ochoreniami]

Psychosomatické príčiny ochorení: komunikácia a naačúvanie v súvislosti s ušnými ochoreniami

“ Ani dnes pořádně nevíme, kdo jsme. Jednoduše se bojíme a jsme zaseknutí v našich obavách a strachu. Bojíme se toho, že se bojíme. Obáváme se pocitů jako js ou smutek a bolest. Bojíme se zlosti. Bojíme se spokojenosti a také lásky a pocitu milovat a být milován. Došli jsme tak daleko, že jsme se stali obětí našeho systému. Být obětí znamená, že je nám líto nás samotných, stejně tak jako že se cítíme slabí... ...Ida Kelarová Zámerne som nepreložila motto tejto úžasnej ženy, ktorú osobne nepoznám, ale na základe odporučenia som začala sledovať jej tvorbu, jej piesne a osobne dúfam, že sa mi raz podarí dostať na jeden z tých úžasných workshopov, na ktorých pomáha naučiť sa poznaniu cez nádherné tóny , ktoré dostávaš cez uši.


[Nestačí pozitívne myslieť, pozitívne treba žiť, alebo ako to dosiahnuť]

Nestačí pozitívne myslieť, pozitívne treba žiť, alebo ako to dosiahnuť

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Zaujímavosti

Zobudíme sa pri milovanej osobe. Svieti slnko. Je krásne ráno. Dostaneme krásne kvety. Ráno niekto nás milo pozdraví. Mali sme nádherný deň. Mali sme super večeru. Videli sme krásny film. Mali sme úžasný sex. Zažijeme niečo pekné. Pozitívne pocity sa ukazujú nielen na tvári. Je jedno čo to vyvolalo, naše telo sa dostane do stavu vzrušenia. Podľa najnovších vedeckých výskumov sa oplatí hlbšie sa venovať týmto pocitom. Dnes dokonca už je možné šťastie si aj zmerať. Keď prežívame stav šťastia, tak v našom tele rýchlejšie prúdia červené krvinky. Frekvencia úderov srdca môže narásť aj niekoľkonásobne. Telesná teplota sa zvýši. Pokožka je mierne vlhká. Svaly máme uvoľnenejšie. Takto vyzerá šťastie.


[Varíme pod vplyvom Mesiaca]

Varíme pod vplyvom Mesiaca

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Varíme

Mesiac, planéta obiehajúca okolo Zeme, prechádza štyrmi fázami, počas ktorých sa vzdiaľuje od Zeme alebo približuje. Poloha Mesiaca ovplyvňuje nielen prírodu, ale aj celý náš organizmus nielen fyzicky a psychicky. V marci odchádza zima a prichádza jar, ktorá so sebou prináša v prírode a v ľudskom organizme prebúdzajúcu sa energie spôsobenú vplyvom silnejúcej intenzity slnečné ho žiarenia. Tento prechod je pre organizmus náročný, a preto je potrebné venovať pozornosť stravovaniu. Dominancia činnosti obličiek je na ústupe, a na jar začína dominovať činnosť žlčníka a pečene, čo je výzva k rôznym očistným a diétnym kúram. Ak si jedálniček upravíme podľa mesačných fáz, môžeme sa vyhnúť mnohým zdravotným problémom.


[ŽIARLIVOSŤ – STOHLAVÁ OBLUDA]

ŽIARLIVOSŤ – STOHLAVÁ OBLUDA

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Z praxe psychológa

Žiarlivosť je veľmi zákerný problém, pretože má veľa podôb. Na prvý pohľad sa môže prejavovať jasnými rysmi, skrýva však v sebe množstvo pocitov, ktoré neraz súvisia s inými problémami ako so samotným žiarlením. Žiarlivosť niekedy býva vyprovokovaná situáciou, v ktorej sa náš partner neprimerane správa, a to je pre nás podnet na žiarlivostný výstup. Flirtovanie, koketéria, či everné správanie partnera môže byť pre žiarlivca doslova rozbuškou. Inokedy partner nemusí urobiť vôbec nič, a napriek tomu zažíva trvalé žiarlenie zo strany svojej polovičky. Najnebezpečnejšou podobou žiarlenia je patologická žiarlivosť, ktorá nepotrebuje podnet, impulz, či nejakú reakciu. Ide pri nej o žiarliveckú posadnutosť, ktorá je hlboko vkorenená do osobnostnej charakteristiky žiarlivca. Vyviera z vlastných žiarliveckých bludov a myšlienok, ktoré sú nevyvrátiteľné žiadnym rozumným argumentom.


[Za chuťami Slovenska]

Za chuťami Slovenska

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Varíme

Mesto, kde sa dnes vyberieme za kulinárskym umením, netreba nejako zvlášť predstavovať. Asi by vám dosť napovedali úplne jednoduché indície ako sú Academia Istropolitana, Dóm sv. Martina, Grassalkovichov palác, či Slovenské národné divadlo. Uhádli ste, nachádzame sa v hlavnom meste – v Bratislave.


[Rozostretý zrak fotografuje a ukladá do podvedomia]

Rozostretý zrak fotografuje a ukladá do podvedomia

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Verte - neverte

Čítať sa dá všelijako. Aj film má svoju reč, aj dopravné značky sa „čítajú“, ba aj noty. Slovo čítať má aj svoje metafory: čítame z očú, čítame niekomu niečo na tvári. Keď čítame novinový alebo knižný text, bežne sa používa lineárny spôsob, teda čítame riadky za sebou tak, ako nasledujú. Informácie na nás útočia, masa nových poznatkov sa valí, čo s tým? Človek by musel žiť o tristo rokov dlhšie, aby mohol prečítať celú literatúru aspoň zo svojho odboru, ktorá by vyšla počas jeho normálneho života.


[Olivový olej - pleť a vlasy]

Olivový olej - pleť a vlasy

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Ženám z južnej časti Európy mnohokrát závidíme krásnu olivovú pleť. Veľký podiel na ich kvalitnejšej a krajšej pokožke má, samozrejme, podnebie v podobe väčšieho počtu slnečných dní, mora a vyššej vlhkosti vzduchu, no ženy z oblasti Stredomoria zdravý vzhľad svojej pokožky pripisujú aj olivovému oleju. Toto „tekuté zlato“, ako olivový olej s obľubou nazýval Homér, do organizmu dostávajú v dostatočnom množstve z vnútra aj z vonku.


[Marec v lunárnom kalendári a krása]

Marec v lunárnom kalendári a krása

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Jar ide! Ide jar. Už ju cítime, už vonia kopnejúcou zemou. Už ju počujeme vo vodách podzemných, očakávame vo výbuchu zelene, skrytej v pukoch stromov, krov. Básnik k tomu dodáva: Zelená žije, Je to živý tvor. Tvor, ako starne, potichu sa mení. Mladučká zeleň mladých jarných hôr. Čistá a svetlá. Jak riečka pri prameni.


[Úloha vody vo feng shui]

Úloha vody vo feng shui

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Feng - shui

Je veľmi veľa toho, čoby sa dalo napísať o vode a jej vplyve. Už pred 5000 rokmi sa v starých spisoch písalo o vode ako o kľúčovom faktore života. Blahodarná energia – cchi / čhi / je rozptyľovaná vetrom, ktorý vzniká na horách a zhromažďuje sa v prírodnom toku , vo vode. Prírodné toky sa klenú vo vlnitých líniách a tým prinášajú cchi do rôznych kútov.


stránka 1 z 2
ďalšie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk