MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Cestujeme[Pobyt v Singapure bol pre poradkyňu feng-šuej Silviu Gerecovú dobrou skúsenosťou]

Pobyt v Singapure bol pre poradkyňu feng-šuej Silviu Gerecovú dobrou skúsenosťou

01. 10. 2008, September 2008, rubrika: Cestujeme

Z malého štátu, ale zároveň z veľkého štvormiliónového Singapuru sa iba nedávno vrátila poradkyňa feng-šuej Silvia Gerecová. neuniklo jej nič z toho, čo je spojené s jej profesiou, získala aj osobné skúsenosti s rôznymi technikami a prístupmi v liečení. S domácim sprievodcom - s človekom, ktorý tam žije, bolo jednoduchšie preniknúť do tamojšieho spôsobu života.


[Tajomstvo noci svätojánskej]

Tajomstvo noci svätojánskej

01. 07. 2008, Jún 2008, rubrika: Cestujeme

Krstné meno Ján má hebrejský aj nemecký pôvod a v preklade znamená “Boh je milostivý”. Nositeľov tohto tradičného mena oslovujeme Janko, Janík, Janíčko. Jánovia sú vo svojej podstate veľmi aktívni ľudia, stále sa zapodievajú niečím novým.


[Volanie divočiny]

Volanie divočiny

06. 05. 2008, Apríl 2008, rubrika: Cestujeme

Šestica mladých chlapcov z východného Slovenska (Jozef Maťaš, Pavol Orság, Slavomír Černický, Ivo Miko, Adrián Andraščík, Peter Kopča) sa rozhodla, že splaví horný úsek rieky Lena v dĺžke asi 500 km. Vy všetci, ktorým je táto oblasť úplne neznáma, vedzte, že sme v Ruskej federácii, v juhovýchodnej Sibíri a v pribajkalskej oblasti. Chlapci majú so sebou 55 kilový batoh s nafukovacím člnom plus ostatný výstroj so stanmi a oblečením. Smer Moskva – Irkutsk.


[Magické miesta v Tibete a Nepále priťahujú, aj keď zmenili svoju tvár]

Magické miesta v Tibete a Nepále priťahujú, aj keď zmenili svoju tvár

04. 02. 2008, December 2007, rubrika: Cestujeme

Ľudia sa na cesty do ďalekých krajín vyberajú z rôznych dôvodov. Niekoho priťahujú exotické zážitky, ktoré knihy nedokážu nahradiť. Sú aj takí, ktorí si skladajú mozaiku zo štátov alebo oblastí, ktoré navštívili. No a jedinci ako dr. Katarína Čániová si vyberajú cesty, kde sa dá hlbšie načrieť do seba a byť priamo tam, kde sa možno dá siahnuť priamo do podstaty. A tak Katarína spoznávala nový svet - vesmír vlastnej bytosti, ktorý by sa pri náhlení za vonkajškom ostal potlačený.


[SVETOVÁ RARITA - HERLIANSKY GEJZÍR ]

SVETOVÁ RARITA - HERLIANSKY GEJZÍR

04. 01. 2008, November 2007, rubrika: Cestujeme

Na základe vrtného prieskumu na ropu a plyn vieme, že činnosť Herlianskeho gejzíru je okrem vhodných štruktúrno-geologických pomerov oblasti podmienená predovšetkým systémom obehu podzemnej vody a systémom prívodu oxidu uhličitého ako hlavného energetického zdroja. Geologický rez Herlianskym gejzírom znázornený na obrázku ukazuje princíp jeho fungovania.


[Tušenie bronzového tieňa]

Tušenie bronzového tieňa

15. 11. 2007, Október 2007, rubrika: Cestujeme

Najkrajšie pocity vyplývajú zo záhad. Sú to pocity, ktoré stoja pri kolíske života. Bývajú aj náhody, ktoré ho usmernia niekedy naozaj veľmi nečakane. Jednou z najkrajších lokalít Slanských vrchov na východnom Slovensku je hora Oblík, príťažlivý nielen z hľadiska prírodných krás, ale aj svojou minulosťou, ktorá zatiaľ ostáva zahalená rúškom tajomstva. Je pravdou, že mnohí profesionálni nadšenci prekopú často veľké plochy, len aby našli niekoľko dokladov bežného života predkov. Avšak stalo sa takmer pravidlom, že vzácne nálezy našli náhodou tí, čo sa o to vôbec neusilovali.


[Kúpele Vyšné Ružbachy]

Kúpele Vyšné Ružbachy

27. 08. 2007, Júl 2007, rubrika: Cestujeme

Od údolia rieky Poprad nás z obce Nižné Ružbachy (na trase Poprad – stará Ľubovňa) zavedie potok Ružbašanka kminerálnym prameňom juhovýchodnej časti Spišskej Magury. Okolo nich sa rozprestiera (v nadmorskej výške 623 m) kúpeľná obec Vyšné Ružbachy. Názov bol odvodený z nemeckého raschen – šumieť, hučať, bach – potok, teda Raschenbach.


[Dovolenkovy servis]

Dovolenkovy servis

21. 08. 2007, Júl 2007, rubrika: Cestujeme

Odhoďte starosti, zabudnite na šéfov, na domáce roztržky, na hlúpu náladu, na kyslé tváre okolo. Všetko zbytočné z hlavy von. Dovolenka je predsa rovnaký sviatok ako prázdniny našich detí, ktoré už niekoľko hodín po prevzatí vysvedčení nevedia adresu svojej školy. Teda – dovolenka je síce veľký festival, ale aj poriadny stres. Aby nervozity pred i počas dovolenky bolo čo najmenej, ponúkame vám do ruky kufrík dobrej nálady a rád. Pokoj a optimizmus si v dňoch voľna zaslúžite. A ešte niečo. Či už mierite k dedinskému rybníku, do lesnej tíšiny, do víru vzdialených veľkomiest či elegantných prímorských promenád, do tropickej džungle, veľhôr alebo k babičke do Sniny, prajeme vám šťastnú cestu, chladné čelo a horúce zážitky.


[Zaujímavá história o Starej Ľubovni]

Zaujímavá história o Starej Ľubovni

20. 07. 2007, Jún 2007, rubrika: Cestujeme

Stará Ľubovňa sa nachádza na severe Spiša, čiastočne Šariša, v blízkosti Vysokých Tatier na západe a Pienin na hranici s Poľskom. Os územia vytvára rieka Poprad. Návštevník, ktorý zavíta do mesta Stará Ľubovňa, nemôže si nevšimnúť siluetu kamenného hradu, vypínajúceho sa na 711 metrov vysokom brale asi dva kilometre od mesta. Svojou monumentálnosťou nádherne dopĺňa scenériu prírody severného Spiša. Rieka Poprad,ktorá sa hadovite vinie popod hradný vrch, vytvára malebné údolie.


[Šarišské Sokolovce]

Šarišské Sokolovce

07. 05. 2007, Apríl 2007, rubrika: Cestujeme

Najstaršie stopy po ľudskej existencii a činnosti v severnej časti Šariša sú zo staršej doby kamennej, predovšetkým z údolia Torysy. Ďalšie, nesporne hustejšie osídlenie, pochádza z mladšej doby kamennej, potom z doby bronzovej až rímskej. Už v období rímskeho vplyvu sa na území Šariša, na staršom podloží v 3. a 5. storočí s najväčšou pravdepodobnosťou objavili prví Slovania, predstavitelia takzvaného prešovského typu. Slovanské osídlenie Šariša v pred veľkomoravskom období je doložené okrem iného aj rozsiahlym hradiskom na vytvorenom území obce Bodovce (Hradová hura), ktoré malo politicko-správnu i obrannú funkciu. Zhodné sídelné a materiálnokultúrne prejavy na šarišských hradiskách s nitrianskym slovanským okruhom, presvedčivo dokumentujú príslušnosť šarišských Slovanom v 9. storočí k veľkomoravskej štátnosti.


stránka 1 z 2
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk