MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Feng - shui[Tri poklady šťastia: Zdravie, Láska ,Prosperita]

Tri poklady šťastia: Zdravie, Láska ,Prosperita

12. 05. 2009, , rubrika: Feng - shui

Jednou z metód na pritiahnutie šťastie je symbolické feng shui . Tak ako v kresťanstve , koráne , judaizmus tak aj v budhistickom učení a feng shui ľudia používajú symbolické predmety . Po stáročia veria, že im pomáhajú ľahšie si privodiť šťastie a zabezpečiť lepšiu ochranu. Tieto veľakrát nepatrné sošky a amulety majú naozaj veľkú magickú silu. Každý zo symbolov nosí v sebe poslanie a preto sú vhodnými darčekmi pre našich blízkych. Nie sú to obyčajné prázdne veci, ale symboly s poslaním a prianím tých najhodnotnejších aspektov v živote.


[Úloha vody vo feng shui]

Úloha vody vo feng shui

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Feng - shui

Je veľmi veľa toho, čoby sa dalo napísať o vode a jej vplyve. Už pred 5000 rokmi sa v starých spisoch písalo o vode ako o kľúčovom faktore života. Blahodarná energia – cchi / čhi / je rozptyľovaná vetrom, ktorý vzniká na horách a zhromažďuje sa v prírodnom toku , vo vode. Prírodné toky sa klenú vo vlnitých líniách a tým prinášajú cchi do rôznych kútov.


[Rok zemitého byvola]

Rok zemitého byvola

09. 03. 2009, FEBRUÁR 2009, rubrika: Feng - shui

Rok 2009 sľubuje mier a harmóniu a prospešnú vlnu úspechu, prosperity a narastajúceho šťastia, ktoré sa istotne objaví skoro u každého. To je preto, lebo všetky znamenia zvierat budú čerpať z niekoľkých pozitívnych vplyvov roka, ktoré prinesú vážne dobrý rok plný dobrých správ a očakávaní. Bude to rok zeme v nebeskom aj pozemskom kmeni . Zem symbolizuje stabilitu. Pre veľa osôb to bude rok zbohatnutia , ale aj tvrdej práce. Pevný, ťažko pracujúci byvol, prinesie zvýšenú efektivitu a lepšiu produktivitu z práce všade naokolo. Je málo predpokladov na problémy, takže to bude veľmi dobre vyvážený rok. Posilní sa vplyv na ľudí vo vedúcich pozíciách. Tí, ktorí vstúpili do vyššieho postu a tí, čo boli minulý rok povýšení, či už vo vláde alebo komerčnom svete, budú cítiť dobrý prospech v roku 2009. Ľudia, určite ocenia vplyv a pozitívny prúd prospešného nebeského šťastia. Budú čerpať zo špeciálnej vitality. Zo začiatku sa všetko bude zlepšovať pomaly, ale neskôr, keď sa rok prehupne do druhej polovice prinesie šťastie a vyčarí úsmevy na tvárach. Je to čas, keď okrem práce príde aj zotavenie a úľava.


[Feng Shui pomôže v láske]

Feng Shui pomôže v láske

01. 02. 2009, DECEMBER2008-JANUÁR2009, rubrika: Feng - shui

Ako si nájsť partnera? Kedy zavládne harmónia medzi mužským a ženským princípom. Ako si udržať partnera? Človek je tvor spoločenský a samotu neobľubuje. Láska , ktorá spája ľudí , vyvoláva pocity , ktoré by sme chceli čo najdlhšie pociťovať. Ak sme zamilovaní , stúpa nám sebavedomie , pripadáme si veselší, v očiach máme iskrivý pohľad a všeobecne sa nám darí. Áno, máme v sebe energiu broskyňového kvetu , ako hovoria v starej číne. Broskyňový kvet je symbolom mladosti , lásky, príťažlivosti aj zdravia.


[Podporte v sebe osobné Feng Shui a nájdite svoje šťastie.]

Podporte v sebe osobné Feng Shui a nájdite svoje šťastie.

15. 12. 2008, November 2008, rubrika: Feng - shui

Leto a slnečné počasie, ktoré u nás nie je po celý rok si musíme veľmi vážiť. Toto obdobie je nabité jangovou energiou, ktorá nás posúva vpred. Využite túto silu a podporte svoje ciele. Ak sa nachádzate v nepriaznivej etape vášho života je pravý čas na menu. Tieto rady vám, alebo iným pomôžu rýchlejšie prekonať neproduktívne obdobie. Odbúrajte zo svojej mysle nepriaznivé vplyvy. Bez toho nebudete vedieť ovládnuť techniky duševného pokroku. Hnev, závisť, lipnutie a ľútosť zamestnávajú vašu myseľ zbytočne. Sú to jedovaté šípy, ktoré odstavia zdravý úsudok. Aby bola myseľ čistá a schopná novej zmeny, musí vedieť v prvom rade dpustiť. Tým, že sa na niekoho hneváte, nič sa nevyrieši. Zakaždým, ak si spomeniete na osobu, na ktorú sa hneváte, vyvolá to vo vás nepríjemný pocit a vaša myseľ začne deštruktívne rozmýšľať. Závisť je tiež zbytočná a nepomôže vám nájsť vaše šťastie, pretože sa zamestnávate šťastím druhých. Naučte sa dopriať každému zdravie a šťastie, určite vás to povznesie. Lipnutie na určitej veci, alebo osobe vám nedáva slobodu, a tým sa sami v sebe uväzňujete. Ľútosť je tiež negatívna emócia, tým, že niekoho ľutujete, nepomôže dotyčnému a aj vám hrozí, že sa rozplačete.


[Čínska astrológia - štyri piliere osudu]

Čínska astrológia - štyri piliere osudu

17. 12. 2007, November 2007, rubrika: Feng - shui

Pravdepodobne ste sa ešte nestretli s osobou, ktorá celý život stretáva len šťastné udalosti a tiež človeka, ktorý má stále len nešťastie.


[Podporte v sebe  osobné Feng Shui a nájdite svoje šťastie]

Podporte v sebe osobné Feng Shui a nájdite svoje šťastie

25. 09. 2007, August 2007, rubrika: Feng - shui

Leto a slnečné počasie, ktoré u nás nie je po celý rok, si musíme veľmi vážiť. Toto obdobie je nabité jangovou energiou, ktorá nás posúva vpred. Využite túto silu a podporte svoje ciele. Ak sa nachádzate v nepriaznivej etape vášho života, je pravý čas na zmenu.Tieto rady, vám alebo iným pomôžu rýchlejšie prekonať neproduktívne obdobie.


[Leto - dovolenkové obdobie]

Leto - dovolenkové obdobie

23. 08. 2007, Júl 2007, rubrika: Feng - shui

Každý, kto sa chystá na dovolenku či už autom, lietadlom alebo iným dopravným prostriedkom si praje, aby cesta prebehla bez komplikácií a taktiež samotný pobyt je najlepšie prežiť v dobrej a zdravej nálade. Jedna časť učenia Feng Shui sa zaoberá symbolickým ošetrením. So symbolmi sa spájajú rôzne mystické príbehy a ochranné charakteristiky, ktoré ľuďom pomáhajú prekonať nástrahy v živote. Odporúčam všetkým, aby si pár takýchto symbolov zobrali so sebou. Ochránia vás na novom mieste aj počas cestovania.


[Záhrada podľa Feng Shui]

Záhrada podľa Feng Shui

04. 07. 2007, Jún 2007, rubrika: Feng - shui

Dobre navrhnutá záhrada vytvorí vášmu domu hodnotné prostredie. Záhrada je vlastne priestorovým pokračovaním vášho obytného priestoru. V záhrade kladieme dôraz na celkovú harmóniu, ktorú vieme vytvoriť pomocou FENG SHUI. Harmonicky vyváženým prostredím v záhrade prejavujeme úctu k životu aj k prírode. Umožňuje nám vnímať základnú podstatu života. V prírode funguje dokonalý produktívny cyklus medzi piatimi živlami: DREVO, OHEŇ, ZEM, KOV a VODA. Každý z týchto živlov je nositeľom jednotlivých období, farieb, tvarov a materiálov. Správnym zoskupením jednotlivých rastlín a záhradnýchkomponentov si v našej záhradke vieme tento cyklus vytvoriť.


[Feng Shui a lásky čas]

Feng Shui a lásky čas

18. 06. 2007, Máj 2007, rubrika: Feng - shui

Mesiac máj sa u nás spája s láskou. Láska a partnerstvo je jedna z ôsmich životných oblastí, ktorej sa Feng Shui hlbšie venuje.


stránka 1 z 2
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk