MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Móda - Umenie - Krása[Apríl v lunárnom kalendári a krása]

Apríl v lunárnom kalendári a krása

12. 05. 2009, , rubrika: Móda - Umenie - Krása

Stačí sa započúvať do spevu vtákov, aby človek pochopil, že príroda sa už prebudila. Spievajme s nimi, tešme sa z každého rána, nech bude naplnené slnkom alebo mrakmi. Veď tento život je jeden z najkrajších.


[POKOŽKA A JEJ SPRÁVNA HYDRATÁCIA]

POKOŽKA A JEJ SPRÁVNA HYDRATÁCIA

12. 05. 2009, , rubrika: Móda - Umenie - Krása

Ľudská koža je najväčším orgánom nášho tela. Skladá sa z viacerých vrstiev a jej štruktúru tvoria okrem iných látok aj keratíny a lipidy. Obsahuje približne 20 % vody, čo pokožku robí jemnou a vláčnou. Nízky obsah vody sa naopak prejaví jej vysúšaním, nepekným vzhľadom a náchylnosťou k infekciám.


[Olivový olej - pleť a vlasy]

Olivový olej - pleť a vlasy

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Ženám z južnej časti Európy mnohokrát závidíme krásnu olivovú pleť. Veľký podiel na ich kvalitnejšej a krajšej pokožke má, samozrejme, podnebie v podobe väčšieho počtu slnečných dní, mora a vyššej vlhkosti vzduchu, no ženy z oblasti Stredomoria zdravý vzhľad svojej pokožky pripisujú aj olivovému oleju. Toto „tekuté zlato“, ako olivový olej s obľubou nazýval Homér, do organizmu dostávajú v dostatočnom množstve z vnútra aj z vonku.


[Marec v lunárnom kalendári a krása]

Marec v lunárnom kalendári a krása

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Jar ide! Ide jar. Už ju cítime, už vonia kopnejúcou zemou. Už ju počujeme vo vodách podzemných, očakávame vo výbuchu zelene, skrytej v pukoch stromov, krov. Básnik k tomu dodáva: Zelená žije, Je to živý tvor. Tvor, ako starne, potichu sa mení. Mladučká zeleň mladých jarných hôr. Čistá a svetlá. Jak riečka pri prameni.


[Detoxikácia pokožky]

Detoxikácia pokožky

09. 03. 2009, FEBRUÁR 2009, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Ak ste sa po náročných vianočných sviatkoch rozhodli prečistiť si organizmus, nemali by ste pri tom zabúdať na pokožku tela. Naša pokožka je priepustná, a ako sa cez ňu toxíny z prostredia dostávajú do nášho krvného obehu, tak ich je pokožka v prípade dobrej starostlivosti schopná aj vylučovať. Pokožka má teda zásadnú úlohu pri starostlivosti o naše zdravie. Navyše býva v zime často suchá a nezdravo vyzerajúca, a aj preto si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Prostredníctvom detoxikácie odstránime z pokožky toxíny a zlepšíme jej prekrvenie, čo následne prispeje k jej zdravšiemu a krajšiemu vzhľadu. Detoxikácia je súčasne jeden z najzdravších spôsobov, ako sa zbaviť prebytočných tukov a schudnúť. Nemusíte sa ale obávať žiadneho teroru a odriekania, detoxikácia pokožky môže byť vašou príjemnou a zároveň relaxačnou aktivitou.


[FEBRUÁR v lunár nom kalendár i a krása]

FEBRUÁR v lunár nom kalendár i a krása

02. 03. 2009, FEBRUÁR 2009, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Starí Gréci vo svojej múdrosti nazvali stav úplnej harmónie človeka pojmom kalokagatia, čo je spojenie dvoch slov – kalós znamená fyzická krása a ágathós dobrota. Skúsme i my prinavrátiť tento princíp do života a začať by sme mohli hoci aj vo februári.


[December v lunárnom kalendári a krása]

December v lunárnom kalendári a krása

December a s ním koniec ďalšieho kalendárneho roka nám opäť klope na dvere. A ľudia sa znova začínajú intenzívnejšie zaoberať záležitosťami, ktoré by sme mohli zaradiť trebárs do kategórie „príjemné starosti“. Napokon, veď ako inak nazvať to, že rozmýšľame nad tým, ako vo svojich domovoch vyčariť kúzelnú atmosféru Vianoc, obdarovať svojich najbližších a spolu s nimi prežívať radostné a šťastné chvíle? Pretože predovšetkým o tom sú Vianoce a v duchu týchto sviatkov sa nesie aj celý december. Milé dámy, aj keď je blížiaci sa záver roka dosť hektický na pracoviskách i vo vašich domácnostiach – nič nie je také hrozné, ako sa spočiatku zdá. Verte, že ak budete naozaj chcieť, aj vám sa podarí všetko zvládnuť v pohode a so šarmantným úsmevom na tvári. Mesiac je mocný kúzelník i pomocník, a je vám vždy naporúdzi - pokiaľ ste, samozrejme, ochotné porozumieť jeho „jazyku“. A to sa okrem mnohých iných vecí týka tiež starostlivosti o krásu. Takže neľutujte čas ani peniaze a aj v závere roka sa nezabudnite venovať popri všemožných povinnostiach aj sebe samým. Pretože len tak budete okolo seba šíriť lásku, radosť a šťastie a budete krásne ako samotné Vianoce...


[PRÍRODNÁ KOZMETIKA]

PRÍRODNÁ KOZMETIKA

Vanilka Prvé zmienky o pestovaní vanilky pochádzajú z územia dnešného Veracruzu. Podľa starej mytológie vyrástla na miestach, kde sa krv nešťastných milencov, ktorým pre nedovolenú lásku odťali hlavy,dotkla zeme. Z Veracruzu sa vanilka začiatkom 15-teho storočia dostala k Aztékom, ktorí ju podobne ako čokoládu získavali víťazstvami v boji. Na európskom kontinente bola vanilka spoločne s mnohými ďalšími koreninami a jedlami do Kolumbovho objavenia Ameriky neznáma. Do Európy ju spolu s čokoládou priniesli až Španieli začiatkom 16-teho storočia. Tu pravdepodobne vznikol aj jej názov vainilla, čo v preklade znamená malý lusk. Dnes má vanilka veľmi bohaté využitie, je obľúbenou prísadou väčšiny sladkých jedál a koláčov. V kozmetike je využívaná vďaka tomu, že hydratuje, vyživuje a povzbudzuje pokožku celého tela a navyše je vhodná pre všetky typy pleti, dokonca aj pleť detí. Podľa výskumov takisto zabraňuje nadmernému poteniu. Čo ale vanilku robí známou a neuveriteľne obľúbenou po celom svete je jej vôňa. Tá vo väčšine z nás evokuje pocit pohody a bezpečia, má výrazné antidepresívne účinky a potláča stres, napätie, či úzkosť.


[November v lunárnom kalendári a krása]

November v lunárnom kalendári a krása

15. 12. 2008, November 2008, rubrika: Móda - Umenie - Krása

Keďže žijeme v miernom podnebnom pásme, kde je prirodzený pravidelný rytmus striedania ročných období, dá sa povedať, že každý nasledujúci mesiac má pre nás v talóne iný repertoár. A tak je to aj s novembrom – mesiacom, ktorý obrazne povedané, nie je ani ryba ani rak. Má totiž ešte aj črty jesene, ale zároveň nás neraz prekvapí typickými prejavmi zimy. Vietor, dážď, snehové vločky, prvé mrazíky s chladom zaliezajúcim až do kostí a na druhej strane vľúdne slniečko – tým všetkým nás dokáže obdarovať práve tento mesiac. Nečudo, že hlavne naša pleť si v tomto pestrom koktaile užije až-až. O psychicko-emocionálnom rozpoložení ani nehovoriac, a my už dobre vieme, že pohoda, vnútorná rovnováha a vitalita sú základom nielen zdravia, ale i krásy. V ovembri je dôležité venovať pozornosť výberu kvalitnej kozmetiky, či už pleťovej, vlasovej alebo určenej na ošetrenie pokožky celého tela, nakoľko výkyvy počasia sú v tomto mesiaci dosť extrémne. K slovu sa viac ako doteraz dostávajú napríklad mastnejšie a „ťažšie“ pleťové krémy, rúže a balzamy na pery, ktoré chránia citlivú pokožku pred chladným veterným počasím. Nezabúdajte ani na prísun vitamínov, ktoré sú vhodnou prevenciou pred ochoreniami typickými pre začiatok zimy a hoci aj krátkodobý pobyt na čerstvom vzduchu za každého očasia. A samozrejme, naďalej využívajme energiu Mesiaca vo svoj prospech.


[Čokoláda a zelený čaj]

Čokoláda a zelený čaj

15. 12. 2008, November 2008, rubrika: Móda - Umenie - Krása

V dnešnom článku sa budeme venovať dvom veľmi známym a populárnym antioxidantom, čokoláde a zelenému čaju. Antioxidanty sú látky, ktoré dokážu likvidovať prirodzene sa tvoriaci odpad v našom tele, vyskytujúci sa v podobe voľných radikálov, a rovnako dobre pôsobia ako prostriedky obrany proti stresu, predčasnému starnutiu, či negatívnemu vplyvu prostredia.


stránka 1 z 5
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk