MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Osobnosť[Cesta lekárky – večnej hľadačky]

Cesta lekárky – večnej hľadačky

01. 02. 2009, DECEMBER2008-JANUÁR2009, rubrika: Osobnosť

„Všetko robiť s láskou a mať radosť z maličkostí, ktoré sú okolo nás a každý deň“ Krédo lekárky, matky, človeka s pozitívnou energiou, ktorú rozdáva plným priehrštím svojim pacientom a blízkym. Predstavujeme MUDr. Beátu Nemčokovú: všeobecnú lekárku pre deti a dorast, homeopatku, konzultantku pre používanie prírodných doplnkov, terapeutku detoxikačnej medicíny


[misha – speváčka s veľkým srdcom]

misha – speváčka s veľkým srdcom

10. 12. 2008, November 2008, rubrika: Osobnosť

Keď sa začala Mishina samostatná spevácka kariéra, nebola už nerozhľadený tínedźer. Dívala sa na svet ako dospelý človek a pozlátka slávy nebola jej motiváciou. Napriek tomu, že mala skvelú prácu, uznanie ako profesionál – tlmočila rôzne konferencie z angličtiny doma i vo svete, učila v intenzívnych jazykových kurzoch, túžba po speve zvíťazila. Začala sa mu venovať profesionálne. Jej najväčším snom bolo, aby sa jej vlastné hudobné nápady dostali k ľuďom. Dnes je MISHA SPEVÁČKA s veľkým srdcom. Jediným miestom, kde je ochotná hovoriť o svojom súkromí sú jej albumy, keďže texty jej piesní sú vo veľkej miere autobiografické. Na niektoré naše otázky však táto skromná speváčka ochotne odpovedala.


[Rozhovor s Ing. Mikulášom Lapišakom – konateľom firmy GLASS LPS]

Rozhovor s Ing. Mikulášom Lapišakom – konateľom firmy GLASS LPS

01. 07. 2008, Jún 2008, rubrika: Osobnosť

ng. Mikuláš Lapišak – konateľ a jeden zo zakladateľov firmy GLASS LPS v Medzilaborciach, 52 ročný strojný inžinier, absolvent Technickej univerzity Košice. Pôvodne obchodný námestník podniku Jablonecké sklárne, Medzilaborce dnes súkromný podnikateľ, prostredníctvom krištáľových lustrov šíri dobre meno Medzilaboriec do celého sveta.


[Stále mi je trochu cudzie, že musím vystupovať na javisku]

Stále mi je trochu cudzie, že musím vystupovať na javisku

01. 07. 2008, Jún 2008, rubrika: Osobnosť

Ján Michančo je poklad. Nie hocijaký. Zlatý. Sedemdesiatšesťročného stavebného inžiniera z Topoľovky zaradili do zlatého fondu nositeľov ľudových tradícií. Na krajských súťažných prehliadkach tanečníkov sólistov v Humennom sa prezentuje už len v nesúťažnej kategórii.


[Rozhovor s Petrom Birknerom]

Rozhovor s Petrom Birknerom

03. 06. 2008, Máj 2008, rubrika: Osobnosť

“Po triapolročnom pôsobení v Košiciach sa cítim byť Európanom viac ako kedykoľvek predtým.” Ing. Peter Birkner, PhD. – člen predstavenstva a výkonný riaditeľ VSE a.s. Košice, dnes 46-ročný rodák z bavorského mestečka Schrobenhausen, pôsobiaci už tri a pol roka v manažmente Východoslovenskej energetiky, a.s., otec štyroch detí, v ktorom sa snúbi nemecká precíznosť s pracovitosťou manažéra. Je energický a cieľavedome ide za všetkým, čo pomôže povzniesť energetiku východného Slovenska na jej ceste k prerodu na modernú európsku firmu tretieho tisícročia. Po mamke má korene na susednej Morave, po otcovi je Bavor a dnes po skúsenostiach na Slovensku, ešte viac Európan. Na Slovensku ho oslovila nádherná príroda a sympatickí ľudia, medzi ktorými si našiel aj mnoho priateľov. V dobrej kondícii sa udržiava pravidelným športovaním a jeho koníčkom je polmaratón.


[V Humenskom triu]

V Humenskom triu

06. 05. 2008, Apríl 2008, rubrika: Osobnosť

Mikuláša Horňáka poznajú na východe republiky ako výborného speváka ľudových piesní, veselého zabávača, ľudového rozprávača, vtipkára i človeka s pevnou vôľou a nezlomnou chuťou tešiť sa zo života. V Humenskom triu odspieval rovných dvadsať rokov. Nestarnúci „Miki“, ako ho volajú priatelia, oslávi 27. februára sedemdesiatku. „Vďakabohu,“ ponáhľa sa dodať jubilant.


[Rozhovor s Ing. Miroslavom Vilkovským, primátorom Levoče]

Rozhovor s Ing. Miroslavom Vilkovským, primátorom Levoče

01. 04. 2008, Marec 2008, rubrika: Osobnosť

ng. Miroslav Vilkovský - primátor mesta Levoča, mladý, iba 40-ročný, najmladší primátor Levoče vo viac ako 760-ročnej histórii mesta, plný nápadov a elánu pomôcť svojmu rodisku vo všetkých smeroch tak, aby mladí Levočania nemuseli za prácou a bývaním odchádzať do sveta.


[Rozhovor s Mgr. Jánom Volným, primátorom mesta Spišská Nová Ves]

Rozhovor s Mgr. Jánom Volným, primátorom mesta Spišská Nová Ves

03. 03. 2008, Február 2008, rubrika: Osobnosť

Mgr. Ján Volný sa narodil 20. 10. 1953 v Spišskom Podhradí. Od roku 1956 žije v Spišskej Novej Vsi. V politike pôsobí od roku 1994, kedy získal mandát poslanca NR SR, neskôr sa stal poslancom Košického samosprávneho kraja a od decembra 2006 je primátorom mesta Spišská Nová Ves.


[Katka Koščová - Prirodzená speváčka]

Katka Koščová - Prirodzená speváčka

04. 01. 2008, November 2007, rubrika: Osobnosť

Nepoznám človeka, ktorý by nesledoval priebeh prvého ročníka súťaže Slovensko hľadá SuperStar, súťaž, ktorá sľubovala objav nových talentov. V zmysle západných vzorov každému človeku slovo superstar evokuje dokonalý štýl dokonale talentovanej módnej ikony. Práve v tej zmeske cool luku upútala skromná dievčina.


[Rozhovor s Petrom Dvorským, riaditeľom opery ŠD v Košiciach]

Rozhovor s Petrom Dvorským, riaditeľom opery ŠD v Košiciach

22. 11. 2007, Október 2007, rubrika: Osobnosť

Peter Dvorský sa narodil 25. 9. 1951 a svoje detstvo až do svojich 15 rokov prežil v rodnej Hornej Vsi. V rokoch 1972 až 1996 pôsobil na najvýznamnejších svetových operných javiskách. Kariéra najlepšieho slovenského tenoristu Petra Dvorského odštartovala v roku 1972 v Slovenskom národnom divadle v Bratislave úlohou Lenského v Čajkovského opere Eugen Onegin. Odvtedy hosťoval na viac než 60 operných scénach v 25 štátoch sveta. Právom mu patrí miesto medzi piatimi najlepšími svetový tenoristami. Taliansky kritik a muzikológ Mário Morini ho dokonca označil za posledného nástupcu tradičnej talianskej školy. Pre svoj taliansky školený hlas mimoriadne krásnej zamatovej farby a majstrovskú kantilénu je obsadzovaný predovšetkým do úloh talianskeho a francúzskeho repertoáru. Peter Dvorský zaslúžene patrí do kolekcie zlatých hlasov bok po boku s Luciánom Pavarottim, Plácidom Domingom a José Carrerasom. Jeho pôsobenie na Slovensku je lahôdkou pre domáceho diváka a v zahraničí šíri dobré meno slovenskej opery a kultúry vôbec.


stránka 1 z 4
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk