MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Pre pánov[Dĺžka prstov]

Dĺžka prstov

12. 05. 2009, , rubrika: Pre pánov

Na základe najnovšej štúdie je dĺžka prstenníka u niektorých mužov veľmi dôležitá. Ide hlavne o tých mužov, ktorí pracujú vo finančných sférach, kde sú dôležité rýchle reflexy a myslenie. Dlhší prstenník naznačuje, že muž má fyzickú zručnosť ako zarábať peniaze vo vysoko konkurenčnom prostredí. Je to spoľahlivý ukazovateľ a je dôležité, aby bol dlhší ako ukazovák. V minulosti sa považoval tento pomer (ukazovák – prstenník) za vynikajúci pre športovcov.


[Vysoký vnútrolebečný tlak u mužov]

Vysoký vnútrolebečný tlak u mužov

01. 02. 2009, DECEMBER2008-JANUÁR2009, rubrika: Pre pánov

Nová štúdia zistila, že muži majú vyššiu pravdepodobnosť prísť o zrak následkom vysokého vnútrolebečného tlaku ako ženy. Ide o neurologickú poruchu, pri ktorej pacient trpí silnými bolesťami hlavy, opuchom optických nervov, stratou zraku, dvojitým videním a hlukom v ušiach. Ochorenie postihuje približne jedného z 5000 ľudí a je bežnejšie u žien. Výskumníci skúmali zdravotné záznamy 721 ľudí s týmto ochorením. Len 9% z nich bolo mužov. Účastníci prešli vyšetrením očí a mozgu. Štúdia zistila, že muži s vnútrolebečným vysokým tlakom mali až dvojnásobne vyššie riziko problémov s jedným alebo oboma očami.


[Nové poznatky]

Nové poznatky

15. 12. 2008, November 2008, rubrika: Pre pánov

Veľká štúdia vyvrátila doterajšie poznatky o tom, že ak sa chce muž vyhnúť komplikáciám pri divertikulóze- výduti v orgánoch, mal by sa vyhýbať konzumácií popkornu, orechov a kukurice. Tieto potraviny vraj vôbec nezvyšujú riziko ochorenia ani komplikácií s ním spojených. Divertikulóza je bežné ochorenie a až u jednej tretiny amerického obyvateľstva sa vyvinie do veku 60 rokov a u dvoch tretín do 85 rokov. Doposiaľ lekári odporúčali pacientom vyhýbať sa uvedeným potravinám, hoci existovalo len málo dôkazov pre takéto odporúčania. Odborníci zistili, že orechy, kukurica a popkorn nie sú spojené so zvýšeným rizikom divetikulózy a jej komplikácií. Muži, ktorí sa zúčastnili na výskume a mali najvyšší príjem orechov (aspoň dvakrát týždenne), mali o 20% nižšie riziko tohto ochorenia ako muži s najnižším príjmom orechov (menej ako raz do mesiaca). Muži s najvyšším príjmom popkornu mali až o 28% nižšie riziko divertikulózy ako muži s jeho najnižšou konzumáciou. Výsledky teda potvrdzujú, že konzumácia uvedených potravín nezvyšuje riziko divertikulózy a divertikulózneho krvácania, naopak môže mať ochranný účinok.


[Muži a vypadávanie vlasov]

Muži a vypadávanie vlasov

01. 11. 2008, Október 2008, rubrika: Pre pánov

Americkí výskumníci zistili, že 60 sekundový test počtu vlasov môže byť spoľahlivou metódou ako určiť vypadávanie vlasov. Prišli na to tak, že skúmali vlasy u 60 zdravých mužov, ktorí neboli plešatí. V súčasnosti neexistuje štandardná metóda ako odhadnúť koľko vlasov mužovi denne vypadne. Domnienka, že mužom denne vypadne 100 vlasov je založená na predpoklade, že priemerne majú muži 100 000 vlasov a desať percent z toho je v odpočinkovej fáze. Táto informácia však nebola overená a nie je isté, či ypadávanie sa vekom nemení alebo či je to podobné u mužov a žien. Všetci muži zúčastnení na výskume dostali rovnaké hrebene a vlasy si umývali rovnakou značkou šampónu tri dni ráno po sebe. V štvrtý deň si muži česali vlasy 60 sekúnd smerom dopredu nad uterákom alebo poduškou, ktorá mala kontrastnú farbu. Muži si potom vlasy spočítali.


Pánska jazda

03. 10. 2008, September 2008, rubrika: Pre pánov

Niet nad brokolicu Biorytmus Chrápanie a muži


[Muži kontra ženy]

Muži kontra ženy

01. 09. 2008, Júl - August 2008, rubrika: Pre pánov

Normálne vývojové zmeny u chlapcov počas puberty zvyšujú riziko ochorenia srdca v porovnaní s dievčatami. Výskumníci pozorovali 507 žiakov vo veku 11 až 19 rokov. 57 percent z nich bolo chlapcov. Merali ich krvný tlak, citlivosť na inzulín, BMI index, glukózu a cholesterol v krvi.


[Riziko obezity]

Riziko obezity

03. 06. 2008, Máj 2008, rubrika: Pre pánov

Muži, ktorí spávajú v noci kratšie ako päť hodín, majú vyššie riziko, že sa stanú obéznymi a budú mať vysoké hodnoty cukru v krvi, čo môže viesť až k cukrovke. Nedostatok spánku zvyšuje hodnoty hormónu v krvi, ktorý stimuluje apetít, a tým aj hlad. Preto by si muži mali dávať pozor na to, aby si v noci dostatočne dlho pospali.


[Škodlivé mobily]

Škodlivé mobily

07. 05. 2008, Apríl 2008, rubrika: Pre pánov

Výskumníci v USA zistili súvislosť medzi používaním mobilných telefónov a kvalitou spermií. Výsledkom výskumu je poznatok, že čím viac hodín trávi muž telefonovaním cez mobil, tým má nižší počet spermií a vyšší počet abnormálnych spermií. Podľa štúdie, elektromagnetická energia, ktorú mobil vydáva, môže teoreticky zničiť tkanivo tak, že ničí DNA.


[Osteoporóza u mužov]

Osteoporóza u mužov

03. 03. 2008, Február 2008, rubrika: Pre pánov

Podľa najnovšej štúdie, muži, ktorí sa venujú cvičeniu trpia menej na osteopéniu, ochorenie, ktoré predchádza osteoporóze. Aktivity, ako beh a skákanie, sú dôležité na zachovanie zdravia kostí. Na základe testov dospeli vedci k nasledujúcim zisteniam:


[Pozor na multivitamíny]

Pozor na multivitamíny

01. 02. 2008, December 2007, rubrika: Pre pánov

Neexistuje dôkaz, ktorý by potvrdil, že nadmerné užívanie multivitamínov zaistí lepšie zdravie. Naopak, je tu riziko, že multivitamíny sú v niektorých prípadoch nebezpečné. U mužov môžu spôsobiť rakovinu prostaty. Vedci zistili, že muži, ktorí užívajú viac ako jeden multivitamín denne, mali riziko ochorenia o 32 percent vyššie a až 98 percent z nich na chorobu aj zomrie.


stránka 1 z 4
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk