MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Varíme[VARÍME POD VPLYVOM MESIACA]

VARÍME POD VPLYVOM MESIACA

07. 05. 2009, , rubrika: Varíme

Mesiac, planéta obiehajúca okolo Zeme, prechádza štyrmi fázami, počas ktorých sa vzdiaľuje od Zeme alebo približuje. Poloha Mesiaca ovplyvňuje nielen prírodu, ale aj celý náš organizmus nielen fyzicky a psychicky. V apríli vnímame premenlivosť jarného počasia, často pôsobiaceho na energie prúdiace v našom tele. Ak máme rôzne zdravotné problémy, tok energií je blokovaný a organizmus sa ťažšie prispôsobuje zmenám ročných období. Preto na jar, keď dominuje pečeň a žlčník, je potrebné zamerať sa hlavne na stravovanie. Organizmus si vyžaduje očistné kúry a zvýšený prísun vitamínov a minerálov zo živej stravy. Ak si jedálniček upravíme podľa mesačných fáz, môžeme sa vyhnúť mnohým zdravotným problémom.


[Za veľkonočnými chuťami]

Za veľkonočnými chuťami

07. 05. 2009, , rubrika: Varíme

Už každoročne nemôžu na veľkonočnom stole pani Heleny z Prešova chýbať okrem tradičnej šunky, klobás a cvikly s chrenom ani jej najobľúbenejšie pochúťky. Ako vraví, dané jedlá si pamätá ešte zo svojich detských čias, keď ich pripravovala jej mama. A pani Helena ich rovnakým spôsobom chystá dodnes. Svojou nezameniteľnou chuťou a akýmsi čarom jednoduchosti si určite získajú aj vás. Dobrú chuť.


[Varíme pod vplyvom Mesiaca]

Varíme pod vplyvom Mesiaca

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Varíme

Mesiac, planéta obiehajúca okolo Zeme, prechádza štyrmi fázami, počas ktorých sa vzdiaľuje od Zeme alebo približuje. Poloha Mesiaca ovplyvňuje nielen prírodu, ale aj celý náš organizmus nielen fyzicky a psychicky. V marci odchádza zima a prichádza jar, ktorá so sebou prináša v prírode a v ľudskom organizme prebúdzajúcu sa energie spôsobenú vplyvom silnejúcej intenzity slnečné ho žiarenia. Tento prechod je pre organizmus náročný, a preto je potrebné venovať pozornosť stravovaniu. Dominancia činnosti obličiek je na ústupe, a na jar začína dominovať činnosť žlčníka a pečene, čo je výzva k rôznym očistným a diétnym kúram. Ak si jedálniček upravíme podľa mesačných fáz, môžeme sa vyhnúť mnohým zdravotným problémom.


[Za chuťami Slovenska]

Za chuťami Slovenska

01. 04. 2009, marec 2009, rubrika: Varíme

Mesto, kde sa dnes vyberieme za kulinárskym umením, netreba nejako zvlášť predstavovať. Asi by vám dosť napovedali úplne jednoduché indície ako sú Academia Istropolitana, Dóm sv. Martina, Grassalkovichov palác, či Slovenské národné divadlo. Uhádli ste, nachádzame sa v hlavnom meste – v Bratislave.


[Varíme pod vplyvom Mesiaca]

Varíme pod vplyvom Mesiaca

09. 03. 2009, FEBRUÁR 2009, rubrika: Varíme

Mesiac pri svojom obehu okolo Zeme prechádza štyrmi fázami a jeho poloha ovplyvňuje celý náš organizmus fyzicky aj psychicky. Rozdielne teploty exteriéru a interiéru sú pre nás maximálnym stresom a vtedy trpí najviac brušná dutina, dýchacie cesty, obličky. Činnosť obličiek dominuje vo februári a ich stav má nesmierny význam pre fungovanie ostatných orgánov. Preto nie je jedno, ako sa počas mesačných fáz stravujeme a preto, aby sme sa mohli vyhnúť mnohým zdravotným problémom, prinášame niekoľko doporučených rád a receptov.


[Za chuťami Slovenska]

Za chuťami Slovenska

09. 03. 2009, FEBRUÁR 2009, rubrika: Varíme

Dnes sa potúlame po západnom Slovensku. Navštívime mesto, ktoré, myslím si, právom dostalo názov Malý Rím. Radnica, mestská veža, ale hlavne množstvo kostolov vám prezradia, že v tomto meste dýcha minulosť. Popredkavaná je však už aj moderným, kultúrnym, športovým, ale najmä študentským životom. Vitajte v Trnave, prvom meste na území dnešného Slovenska, ktoré v 13.storočí dostalo výsadu slobodného kráľovského mesta.


[Varíme pod vplyvom Mesiaca]

Varíme pod vplyvom Mesiaca

01. 02. 2009, DECEMBER2008-JANUÁR2009, rubrika: Varíme

DECEMBER Mesiac pri svojom obehu okolo Zeme prechádza štyrmi fázami a jeho poloha ovplyvňuje celý náš organizmus fyzicky aj psychicky. V decembri doznieva dominancia činnosti hrubého čreva a dýchacích ciest a zároveň začína dominovať činnosť obličiek v zimnom období v mesiaci január. V zime menej pijeme a obličky sú zaťažené vylučovaním. Ak dokážeme prejaviť väčšiu starostlivosť a svoje zdravie a nahradiť svoje staré zvyky novými, môže byť toto obdobie pre nás veľmi prospešné. Počas mesačných fáz rôzne orgány potrebujú rôznu výživu, a preto nie je jedno ako sa stravujeme a aké jedlá si pripravujeme.


[VARÍME POD VPLYVOM MESIACA]

VARÍME POD VPLYVOM MESIACA

10. 12. 2008, November 2008, rubrika: Varíme

NOVEMBER Mesiac pri svojom obehu okolo Zeme prechádza štyrmi fázami a jeho poloha ovplyvňuje celý náš organizmus fyzicky aj psychicky. V novembri dominujú pľúca a hrubé črevo. Nastáva obdobie, kedy sa zhoršujú problémy s dýchaním a s trávením, s čím súvisia aj mnohé kožné choroby. Ak dokážeme prejaviť väčšiu starostlivosť o svoje zdravie a nahradiť svoje staré zvyky novými, môže byť toto bdobie pre nás veľmi prospešné. Počas mesačných fáz rôzne orgány potrebujú rôznu výživu, a preto nie je jedno ako sa stravujeme a aké jedlá si pripravujeme.


[4 chute jednej rodiny]

4 chute jednej rodiny

10. 12. 2008, November 2008, rubrika: Varíme

Paletu chutných jedál nám ponúkol aj pán František z malebnej dediny v okrese Prešov. Keďže je vášnivým chovateľom králikov, jedlá z nich pripravené na jeho stole nemôžu chýbať. Vie uvariť lahodný, no pritom pikantný guláš, na ktorom si vždy pochutí blízky aj široký okruh jeho známych. Na “Králika na kapuste“ zase nedá dopustiť jeho rodina, ktorej ho vie naservírovať aj s ďalšími rôznymi prílohami. Napokon, je nepochybne zážitkom ochutnať “Pečené zemiaky v šupke“ a preniesť sa tak nachvíľu do ovzdušia prostoty minulých dôb. Prajem dobrú chuť !


[Varíme pod vplyvom Mesiaca]

Varíme pod vplyvom Mesiaca

01. 11. 2008, Október 2008, rubrika: Varíme

OKTÓBER Mesiac pri svojom obehu okolo Zeme prechádza štyrmi fázami a jeho poloha ovplyvňuje celý náš organizmus fyzicky aj psychicky. V októbri ešte stále dominuje činnosť žalúdka, pankreasu, sleziny.. Preto toto obdobie je zvlášť vhodné na odstránenie mnohých zdravotných ťažkostí najmä s trávením a lymfatickým systémom. Ak nezanedbáme starostlivosť o tráviace orgány, môžeme sa zbaviť problémov s alergiami a pohybovým aparátom. A tak nie je jedno, ako sa počas mesačných fáz stravujeme a aké jedlá si p ripravujeme.


stránka 1 z 7
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk