MAGAZÍN PRE ZDRAVIE - KRÁSA - ŠTÝL - MÓDA A RODINA

IMIDŽ logo Časopis IMIDŽ

[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]
Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....
celý článok
[DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO]
DETI, ZOZNÁMTE SA, TO JE VÁŠ NOVÝ OTECKO
celý článok
[Apríl v lunárnom kalendári a krása]
Apríl v lunárnom kalendári a krása
celý článok
Dnes je piatok 21. 07. 2017 | Meniny má Daniel

Rubrika: Výživa - Zdravie - Medicína[„Parkinsonovi“ sa netreba poddávať]

„Parkinsonovi“ sa netreba poddávať

13. 05. 2009, , rubrika: Výživa - Zdravie - Medicína

Príznaky Parkinsonovej choroby sú spočiatku nenápadné Niektoré príznaky, charakteristické pre Parkinsonovu chorobu, sa spomínajú už v indických eposoch, pochádzajúcich z obdobia približne 2500 rokov p. n. l. Mnohé zmienky nachádzame i v spisoch Hippokrata, Galena či Da Vinciho. Ochorenie a jeho príznaky však komplexne opísal až londýnsky praktický lekár James Parkinson, a to v roku 1817, vo svojej práci o „trasľavej obrne


[Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....]

Psychosomatické príčiny ochorení: Anémia....

12. 05. 2009, , rubrika: Výživa - Zdravie - Medicína

“Drahý človeče, tu neobviňujú, tu netrestajú, tu nesúdia. Keď si sa rozhodol, že venuješ svoju energiu tomuto čítaniu, tak cítiš, že ti to pomôže. Pre začiatok je dobré, ak uveríš svojim pocitom.” (Luule Viilma) Medzi citom a pocitom je taký rozdiel ako medzi telom a dušou. Tiež máš pocit, že všetko, na čo siahneš ti uberá energiu? Začneš žehliť a o chvíľu by si spala? Zapneš “telku” a hneď spíš? Unavuje ťa všetko čo začneš? Rozhovory s priateľmi, manželkou, manželom, deťmi? Chceš si len tak zaliezť pod prikrývku a mať od všetkých svätý pokoj? Kedy si vlastne spokojný? Keď máš veci pod kontrolou? Keď máš dostatok financií na zaplatenie účtov? Keď ťa chvália? Ja sama keď mám jeden z tých dňov „blbec“ si buď vleziem pod prikrývku alebo naopak idem nakupovať. Urobím si radosť nejakou drobnosťou. Najčastejšie to sú kvety alebo niečo, čo mi chutí.Toto stimuluje pocit šťastia. Tento pocit ale rýchlo prejde, ak sa zasýtiš. Naješ sa a okolo ostane neporiadok. Tvoje telo funguje podobne. Keď mu doplníš, to čo mu chýba, uspokojí sa, avšak keď dostane prebytok, zaťažuje ho to a energiu, ktorú malo dostať, naopak prečerpaním uberá a si unavený...


[ALERGIE A ZLÉ ZNÁŠANIE POTRAVÍN]

ALERGIE A ZLÉ ZNÁŠANIE POTRAVÍN

12. 05. 2009, , rubrika: Výživa - Zdravie - Medicína

Pravdepodobne aj vy máte svoj obľúbený nápoj, dezert či jedlo, na ktoré nedáte dopustiť. Možnože si bez neho neviete predstaviť ani jediný deň alebo, práve naopak,si jeho konzumáciu nechávate len na slávnostné a výnimočné príležitosti. Skúste sa vžiť do situácie, že by ste si ho odrazu nemohli dopriať už nikdy, ani len v malom množstve. Nie veľmi príjemná predstava, však? Medzi nami je mnoho takých, ktorí majú práve tento problém – ich organizmus nedokáže dobre prijať istý druh potravín. Čo sa po jeho skonzumovaní deje v ľudskom tele?


Prezraďte, akú máte krvnú skupinu ... a dozviete sa, čo by ste mali jesť

12. 05. 2009, , rubrika: Výživa - Zdravie - Medicína

Každý človek by mal poznať svoju krvnú skupinu; a to nielen pre prípad, keby sa od neho žiadalo darovanie krvi, respektíve keby transfúziu potreboval on sám. To, k akej skupine sa radí životodarná tekutina, prúdiaca v našich žilách, nás totiž ovplyvňuje viac, ako by sme si možno mysleli. Okrem iného existuje i súvislosť medzi krvnou skupinou a vhodnou výživou.


[V ČOM TKVIE ÚSPECH TIBETSKEJ MEDICÍNY]

V ČOM TKVIE ÚSPECH TIBETSKEJ MEDICÍNY

07. 05. 2009, , rubrika: Výživa - Zdravie - Medicína

TIBETSKÁ MEDICÍNA lieči pôvod choroby a nie symptómy V dôsledku toho, že Tibet je značne izolovaný od okolitého sveta, miestna medicína sa vyvíjala postupným odovzdávaním poznatkov z generácie na generáciu mnoho storočí. Z dôvodu neexistencie písma však len ústnym podaním z otca na syna. Týmto spôsobom vznikali celé generácie liečiteľov a niektoré z nich sa zachovali až do dnešných dní. Uvedená tradícia sa zachovávala a nestrácala na popularite aj po vzniku tibetského písomníctva.


[Psychosomatické príčiny ochorení: komunikácia a naačúvanie v súvislosti s ušnými ochoreniami]

Psychosomatické príčiny ochorení: komunikácia a naačúvanie v súvislosti s ušnými ochoreniami

“ Ani dnes pořádně nevíme, kdo jsme. Jednoduše se bojíme a jsme zaseknutí v našich obavách a strachu. Bojíme se toho, že se bojíme. Obáváme se pocitů jako js ou smutek a bolest. Bojíme se zlosti. Bojíme se spokojenosti a také lásky a pocitu milovat a být milován. Došli jsme tak daleko, že jsme se stali obětí našeho systému. Být obětí znamená, že je nám líto nás samotných, stejně tak jako že se cítíme slabí... ...Ida Kelarová Zámerne som nepreložila motto tejto úžasnej ženy, ktorú osobne nepoznám, ale na základe odporučenia som začala sledovať jej tvorbu, jej piesne a osobne dúfam, že sa mi raz podarí dostať na jeden z tých úžasných workshopov, na ktorých pomáha naučiť sa poznaniu cez nádherné tóny , ktoré dostávaš cez uši.


[Dá sa bojovať s prechladnutím?]

Dá sa bojovať s prechladnutím?

O pár dní vás čaká svadba najlepšej priateľky, pomaturitné stretnutie alebo schôdzka naslepo. Nejde ani tak o to, kam sa chystáte, skôr o to, že sa s vaším telom začína diať niečo nepríjemné. Namiesto jedného decentného kýchnutia ste kýchli už aspoň päťkrát za minútu, váš (inokedy celkom dobre vyzerajúci) nos nadobudol zvláštny bordový odtieň od neustáleho trúbenia do vreckovky a máte pocit, že vám po hlave niekto trieska kladivom. Aj keď dobre viete, že nádcha nie je tá najhoršia choroba, ktorá vás môže postretnúť, v tej chvíli je vám to jedno. Myslíte len na to, že život je krutý. Chceli ste vyzerať aspoň dobre, ak nie dokonalo. Ako na potvoru si ešte spomeniete na starú známu vetu: „Liečená nádcha trvá sedem dní a neliečená týždeň.“ Niečo na tom bude, je pravda, že prechladnutia sa tak jednoducho nezbavíte. Ale prečo nevyskúšať niektorý z osvedčených receptov proti nádche?


[Čas čerstvých štiav - Jarné očistné a vitamínové kúry]

Čas čerstvých štiav - Jarné očistné a vitamínové kúry

Čerstvá šťava vytlačená z ovocia alebo zeleniny sa v Európe považuje za účinný liečivý prostriedok už od devätnásteho storočia. Dokáže prečistiť telo a zbaviť ho tak nežiaducich škodlivých látok a toxínov a zároveň mu dodať dostatok vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Nuž a na konci zimy náš organizmus veru po týchto cenných látkach poriadne prahne.


[CHOROBA BOHÁČOV A GÉNIOV ALEBO JEDNODUCHO - DNA]

CHOROBA BOHÁČOV A GÉNIOV ALEBO JEDNODUCHO - DNA

DNA „ choroba kráľov“ jedna z najstarších chorôb popísaných v medicíne už v V. storočí pred našim letopočtom. Hippokrates v svojom spise popisuje túto chorobu ako ostrú bolesť chodidla. V XX. storočí bol dokázaný vzťah tejto choroby s ukladaním kryštálikov soli kyseliny močovej. Zvýšenie hladiny kyseliny močovej spôsobuje jej hromadenie a ukladanie v rôznych tkanivách v tvare mikrokryštálov.


[Zuzana Kapišinská „Múza ma kope od rána do večera“]

Zuzana Kapišinská „Múza ma kope od rána do večera“

Mnohí ľudia snívajú o tom, aby im bolo povolanie zároveň záľubou, no nie každému sa takýto sen naplní. Dnes vám predstavíme dámu, ktorá sa môže pochváliť tým, že práca ju baví, prináša jej uspokojenie, ba dokonca je pre ňou i formou relaxu. Fotografka a maliarka Zuzana Kapišinská sa k svojmu povolaniu dostala celkom prirodzene. Má talent, dostatok vedomostí, inšpirácie i tvorivého nadšenia. A tak niet divu, že ju cesty osudu doviedli tam, kde dnes je, a kde sa cíti byť vo svojom živle.


stránka 1 z 25
staršie články

Časopis IMIDŽ

IMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu

  • Vychádza 1. v mesiaci.
  • Vydáva: Ing. Daša Balogová - KAPA DAB, Prešov.
  • Šéfredaktor: Ing. Michal Balog, CSc.Spriatelené odkazyIMIDŽ - magazín pre zdravie, krásu, štýl, módu a rodinu | Vychádza 1. v mesiaci | Vydáva: KAPA DAB, Ing. DAŠA BALOGOVÁ, Prešov.
© Časopis IMIDŽ | wedesign - bart.sk